Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll. Jak głosowali mieszkańcy wsi i miast?

Wybory prezydenckie 2020. Z sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że prezydent Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wśród m.in. mieszkańców wsi, a jego główny kontrkandydat - prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - wśród mieszkańców dużych miast.

Z sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że prezydent Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc. Różnica jest zbyt mała, by wskazać zwycięzcę. Taki wynik nie rozstrzyga II tury wyborów prezydenckich, należy więc poczekać na oficjalne dane z Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll >>>

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowali mieszkańcy wsi i miast?

Szczegółowe wyniki sondażu pokazują, że wśród mieszkańców wsi prezydent Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 63,20 proc. W przypadku miast do 50 tys. mieszkańców wynik Andrzeja Dudy to 46,20 proc., a Rafała Trzaskowskiego 53,8 proc.

W miastach, w których liczba mieszkańców wynosi od 51 do 200 tys., najwięcej głosów zebrał Rafał Trzaskowski (51 proc.).

W miejscowościach z liczbą mieszkańców między 201 tys. a 500 tys. zwyciężył Rafał Trzaskowski z wynikiem 61,90 proc. Kandydat KO najlepiej poradził sobie również w największych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców). Jego wynik to 66,50 proc.

Wyniki wyborów. Sondaż exit poll. Jak głosowały wsie i miasta?Wyniki wyborów. Sondaż exit poll. Jak głosowały wsie i miasta? Fot. Gazeta.plZobacz wideo Czy deklaracja o oddaniu głosu na Trzaskowskiego zaszkodzi Hołowni? (wypowiedź z 7 lipca)
Więcej o: