Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll. Jak głosowano według wykształcenia?

Wybory prezydenckie 2020. Z sondażu exit poll IPSOS dla TVN24 wynika, że w drugiej turze na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę głosowali najchętniej wyborcy m.in. z wykształceniem podstawowym. Główny kontrkandydat Dudy - prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - cieszył się największą popularnością wśród osób z wykształceniem wyższym oraz średnim i pomaturalnym.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 r. najwyższe poparcie (50,4 proc.) uzyskał Andrzej Duda  - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski (49,6 proc.).

Różnica między kandydatami jest na tyle niewielka, że nie można jednoznacznie stwierdzić, który z polityków zwyciężył. Ostateczne wyniki zostaną podane przez Państwową Komisję Wyborczą najwcześniej w poniedziałek.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll >>>

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowano według wykształcenia?

Ze szczegółowych danych sondażowych wynika, że 8,8 proc. wyborców Andrzeja Dudy to wyborców z wykształceniem podstawowym, 27,4 proc. z zasadniczym zawodowym, 38,9 proc. ze średnim i pomaturalnym, a 24,9 proc. z wykształceniem wyższym. 

Z kolei w przypadku wyborców Rafała Trzaskowskiego 2,6 proc. z nich to osoby z wykształceniem podstawowym, 9,4 proc. z zasadniczym zawodowym, 38,9 proc. ze średnim i pomaturalnym, a 49 proc. z wykształceniem wyższym.

embed
Zobacz wideo "Game changerem tych wyborów był bezwzględnie Jarosław Gowin" (wypowiedź z 9 lipca)
Więcej o: