Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll. Jak głosowały poszczególne województwa?

Wybory prezydenckie 2020 - z sondażu exit poll IPSOS dla TVN24 wynika, że zwycięzcą drugiej tury został Andrzej Duda z wynikiem 50,4 proc. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski (49,6 proc.). Pracownia Ipsos zastrzegła, że na tej podstawie "nie da się jeszcze wskazać zwycięzcy wyborów". Jak w niedzielę głosowano w poszczególnych województwach?

W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 r. najwyższe poparcie (50,4 proc proc.) uzyskał Andrzej Duda - wynika z sondażu exit poll IPSOS dla TVN24. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski (49,6 proc.). Szacowana frekwencja wyniosła 68,9 procent.

Ostateczne wyniki znane będą najwcześniej w poniedziałek. Poparcie poszczególnych kandydatów może różnić się od wyników sondażowych o +/- 2 punkty procentowe.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll - głosowanie w województwach

Z sondażu exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu wynika także, że Andrzej Duda zdobył najwyższe poparcie w woj. podkarpackim (72,6 proc.), a najniższe w woj. pomorskim (36,60 proc.).

embed

Według sondażowych wyników Rafał Trzaskowski wygrał w dziewięciu województwach, a Andrzej Duda w siedmiu. 

Wybory prezydenckie 2015. Głosowanie w województwach

Pięć lat temu - w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2015 r. - Andrzej Duda uzyskał najwyższe poparcie na Podkarpaciu - 71,39 proc., a najniższe w Lubuskiem - 39,84 proc.

embed

Wybory prezydenckie 2010. Głosowanie w województwach

Dziesięć lat temu - w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2010 r. - na ówczesnego kandydata PO Bronisława Komorowskiego najchętniej głosowano w Lubuskiem (66,7 proc.). Najniższe poparcie późniejszy prezydent odnotował na Podkarpaciu (34,81 proc.).

embed
Zobacz wideo Gdula: Zadeklarowałem, że nie będę głosował na Dudę i oddam głos ważny (wypowiedź z 10 lipca)
Więcej o: