Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda z minimalną przewagą nad Rafałem Trzaskowskim

Minimalna przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w przedwyborczym sondażu zrealizowanym dla "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster. O zwycięstwie w drugiej turze wyborów decydować może grupa wyborców niezdecydowanych.

W piątek o północy kończą się kampanie wyborcze obu kandydatów na stanowisko prezydenta RP. Do tego czasu Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski jeżdżą po Polsce, prezentując swój program oraz przekonują obywateli do zagłosowania w II turze wyborów prezydenckich 2020. Według sondaży wykonanych w ostatnich dniach, większe szanse ma ubiegający się o reelekcję prezydent RP.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda z minimalną przewagą, kluczowe głosy niezdecydowanych

Sondaż przeprowadzony przez Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", stawia w bardziej komfortowej pozycji Andrzeja Dudę, jednak wyniki obu kandydatów są bardzo zbliżone. Wolę oddania głosu na urzędującego prezydenta wygłosiło 50,72 proc. ankietowanych. Z kolei kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, zyskał poparcie na poziomie 49,28 proc. 

- Sondaż pokazuje, że to Duda jest lekkim faworytem, ale nie skreślałbym Trzaskowskiego. Obaj kandydaci stawiają na mobilizowanie swoich zwolenników, ale też walkę o głosy niezdecydowanych - komentuje prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

Z sondażu przeprowadzonego przez instytut wynika, że blisko 4 proc. obywateli nie zdecydowało, na kogo zagłosują w II turze wyborów prezydenckich 2020. Dlatego kandydaci ubiegają się właśnie o ich głosy. Z głosów ekspertów wiadomo, że walka o wyborców będzie prowadzona do ostatniej minuty przed ciszą wyborczą.

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie w dniach 8-9 lipca 2020 r. na próbie 1058 dorosłych Polaków.

Więcej o: