Kaczyński wzywa osoby starsze do głosowania i straszy eutanazją. "Duda nie pójdzie w tym kierunku"

Jarosław Kaczyński w Telewizji Trwam zwracał się do osób starszych, by poszły na wybory, zapewniał, że nie ma się czego obawiać. Przestrzegał też, że przeciwnicy PiS reprezentują kulturę, która "nie szanuje ludzkiego życia, życia ludzi starszych". - No eutanazja, gdzie niekiedy w Europie przybiera już charakter właściwie przymusowy, jest tego najlepszym dowodem - powiedział i dodał, że tylko Andrzej Duda jest gwarantem, że w Polsce to "nie pójdzie w tym kierunku".

Po kilkunastu dniach nieobecności wrócił Jarosław Kaczyński, wystąpił w "Rozmowach Niedokończonych" w TV Trwam. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wiele mówił o oponentach politycznych i wyborach prezydenckich, co opisywaliśmy już na Gazeta.pl.

Czytaj więcej: Kaczyński wrócił, w TV Trwam ostrzegał przed Trzaskowskim. Ludzie, "którzy traktują Polskę jako dodatek do Niemiec"

Zobacz wideo Tusk zaprasza Kaczyńskiego na spacer. Czy będzie odpowiedź?

Wybory prezydenckie 2020. Kaczyński do osób starszych: Nie ma się czego obawiać, idźcie na wybory

Jednak w TV Trwam pojawił się wątek osób starszych i małej frekwencji wśród nich w trakcie I tury wyborów prezydenckich. Jak dowodził Jarosław Kaczyński, to zapewne efekt obaw o zdrowie w związku z epidemią koronawirusa. Dlatego też zapewniał i apelował na antenie:

Ja mogę zapewnić, jak wielu innych, że udział w tych wyborach jest całkowicie bezpieczny, bezpieczniejszy niż pójście do sklepu. Naprawdę nie ma się czego obawiać (...). Ośmielam się zwrócić do tego pokolenia, bo sam do niego należę, aby iść na wybory. One są ważne dla każdego z państwa i są ważne także dla przyszłości państwa dzieci i państwa wnuków.

Prezes PiS dodał, że epidemia ma względnie łagodny przebieg, choć apelował o ostrożność w zakresie zabezpieczeń przed zakażeniem.

Wybory prezydenckie 2020. Kaczyński ostrzega, że przeciwnicy to eutanazja w Polsce

Kaczyński mówił też, że waga wyborów prezydenckich jest ogromna, ponieważ:

Kultura, która jest kulturą naszych przeciwników, chcą wręcz wmusić ją Polakom, nie szanuje ludzkiego życia, nie tylko poczętego, ale życia ludzi starszych. No eutanazja, gdzie niekiedy w Europie przybiera już charakter właściwie przymusowy, jest tego najlepszym dowodem. Nie idźmy w tym kierunku, ale jeżeli nie chcemy iść w tym kierunku, to idźmy i głosujmy. Głosujmy na Andrzeja Dudę, bo on jest gwarancją, że Polska nie pójdzie w tym kierunku.

Kaczyński wyraził również opinię, że posłowie i senatorowie powinni poprzeć poprawkę do Konstytucji autorstwa Andrzeja Dudy o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Prezes PiS mówił też, że np. trzeba dbać o prawa zwierząt, ale trzeba zachowywać miarę. - Trzeba chronić zwierzęta, ja naprawdę, osobiście, jestem wielkim przyjacielem zwierząt, i to wcale nie jest prawda, że tylko kotów, jak niektórzy sądzą. (...). Trzeba bronić środowiska, walczyć z niebezpieczeństwami, ale nie można popadać w szaleństwo polegające na tym, że w Polsce nie da się niczego wybudować - mówił.

Więcej o: