Trzaskowski wygrywa wybory, ale tylko o pół punktu procentowego. Jego poparcie spada [SONDAŻ]

Rafał Trzaskowski wygrywa drugą turę, jednak jego poparcie spada - wynika z najnowszego sondażu Kantar. Przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej nad Andrzejem Dudą wynosi 0,5 punktu procentowego.

Jak wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, 46,4 procent ankietowanych wskazało, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. To o 0,6 punktu proc. mniej niż w analogicznym badaniu przeprowadzonym na początku lipca. Z kolei Andrzej Duda uzyskał w sondażu głosy 45,9 procent respondentów. To o 0,1 punktu proc. mniej niż w poprzednim badaniu. 7,7 proc. badanych nie wie, na kogo chce głosować - wcześniej niezdecydowanych było 7 proc.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany w dniach 8-9 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 pełnoletnich osób.

Zobacz wideo „To są najbardziej nieprzewidywalne wybory od roku 2005”

Druga tura wyborów

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Zmierzą się w niej popierany przez Prawo i Sprawiedliwość i ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej i włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski.

Więcej o: