Wybory 2020. Oficjalne wyniki PKW - województwo zachodniopomorskie. Trzaskowski wyraźnie lepszy

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki II tury wyborów prezydenckich w województwie zachodniopomorskim. Najwięcej głosów mieszkańców tego regionu zdobył Rafał Trzaskowski.

PKW opublikowała wyniki wyborów prezydenckich z podziałem na poszczególne miasta i województwa.  Jak wygląda sytuacja w województwie zachodniopomorskim?

Wyniki wyborów - województwo zachodniopomorskie. Zwycięzcą został Rafał Trzaskowski

Opublikowane wyniki pokazują, że w tym regionie Polski wyższym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 58,76 proc. wyborców. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wyprzedził w ten sposób Andrzeja Dudę o ponad 17 punktów procentowych. Szczegółowe wyniki wyglądają następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 58,76 proc.
  • Andrzej Duda - 41,24 proc.

Trzaskowski uzyskał wyższe poparcie nie tylko w województwie zachodniopomorskim. Więcej wyborców niż na Andrzeja Dudę głos oddało na niego również w województwie pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W skali całego kraju z kolei zdobył on 48,78 proc. głosów, natomiast jego konkurent - Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 51,22 proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Brudziński: Chciałbym podziękować sztabowcom Trzaskowskiego. Ich zachowanie pomogło w wygranej Andrzejowi Dudzie
Więcej o: