Wybory 2020. Oficjalne wyniki PKW - woj. wielkopolskie. Rafał Trzaskowski z lepszym wynikiem

Wybory prezydenckie 2020. Wiemy już, jak wyglądają wyniki II tury wyborów prezydenckich dla poszczególnych miast i województw. Według informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą w województwie wielkopolskim triumfował Rafał Trzaskowski.

Poznaliśmy wyniki II tury wyborów prezydenckich dla województwa wielkopolskiego. PKW zamieściła na swojej stronie internetowej dokładne wyniki głosowania, które odbyło się w niedzielę 12 lipca. Jak głosowali mieszkańcy tego regionu Polski?

Wyniki wyborów - województwo wielkopolskie. Zwycięzcą został Rafał Trzaskowski

Zgodnie z udostępnionymi danymi, w województwie wielkopolskim wyższym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, który wyprzedził Andrzeja Dudę o niemal 10 punktów procentowych. Dokładne wyniki dla tego regionu Polski kształtują się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 54,92 proc.
  • Andrzej Duda - 45,08 proc.

Rafał Trzaskowski triumfował nie tylko w województwie wielkopolskim. Wyższe niż Andrzej Duda poparcie uzyskał on również w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W skali całego kraju kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał poparcie na poziomie 48,78, natomiast jego rywal, 51,22 proc. głosów.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Andrzej Duda: Zgadzam się z tym, co powiedziała moja córka
Więcej o: