Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo warmińsko-mazurskie. Rafał Trzaskowski z większym poparciem

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki II tury wyborów prezydenckich w województwie warmińsko-mazurskim podane zostały już przez Państwową Komisję Wyborczą. Według nich w regionie tym wyższym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski.

II tura wyborów prezydenckich 2020 już za nami. Państwowa Komisja Wyborcza podzieliła się wynikami dla poszczególnych miast i województw. Jak wyglądał podział głosów w województwie warmińsko-mazurskim?

Wyniki wyborów - województwo warmińsko-mazurskie. Zwycięzcą został Rafał Trzaskowski

Zgodnie z wynikami opublikowanymi przez PKW, w tym regionie Polski wyższym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, który wyprzedził swojego kontrkandydata o ponad 6 punktów procentowych. Szczegółowe wyniki dla województwa warmińsko-mazurskiego wyglądają następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 53,16 proc.
  • Andrzej Duda - 46,84 proc.

Trzaskowski zwyciężał nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Uzyskał też najwyższe poparcie wyborców w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i mazowieckim. W skali całego kraju zagłosowało na niego 48,78 proc. osób, podczas gdy na Andrzeja Dudę 51,22 proc. osób.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Dlaczego Duda zaprosił Trzaskowskiego do pałacu? Prezydent wyjaśnia
Więcej o: