Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki PKW - województwo małopolskie. Zdecydowana wygrana Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe (99,97 proc. obwodów głosowania) wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. W województwie małopolskim, gdzie podliczono już wszystkie głosy, największe poparcie uzyskał Andrzej Duda.

Za nami druga tura wyborów prezydenckich. Wciąż czekamy na ostateczne wyniki wyborów w całym kraju, ale już teraz wiadomo, kto wygrał w województwie małopolskim. Frekwencja w tym regionie wyniosła 70,38 proc.

Województwo małopolskie - wyniki wyborów. Andrzej Duda z największym poparciem

Wyborcy z Małopolski postawili na Andrzeja Dudę. Kandydat PiS-u zdobył 59,65 proc. głosów. W stosunku do swojego wyniku z pierwszej tury głosowania zyskał 8 punktów procentowych. Szczegółowe wyniki głosowania w województwie małopolskim prezentują się następująco:

  • Andrzej Duda - 59,65 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 40,35 proc.

Andrzej Duda w skali całego kraju uzyskał wynik 51,14 proc. głosów. Kandydat PiS-u wygrał w 6 województwach, w tym: w województwie podkarpackim, podlaskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim. Tuż za nim znalazł się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 48,86 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Ostateczne wyniki wyborów poznamy, kiedy do Państwowej Komisji Wyborczej spłyną głosy ze wszystkich komisji z Polski i zagranicy. Konferencja prasowa PKW odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni
Więcej o: