Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo świętokrzyskie. Duda triumfuje nad Trzaskowskim

Wybory prezydenckie 2020. Zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej w województwie świętokrzyskim wyższym poparciem ze strony wyborców cieszył się Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 64,41 proc. poparcia.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na stronie internetowej wyniki II tury wyborów prezydenckich w podziale na poszczególne miasta i województwa. Jak wyglądają wyniki głosowania mieszkańców województwa świętokrzyskiego?

Wyniki wyborów - województwo świętokrzyskie. Zwycięzcą został Andrzej Duda

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, w tym regionie Polski większym poparciem cieszył się Andrzej Duda, na którego zagłosowało łącznie 64,41 proc. osób. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wyprzedził w ten sposób Rafała Trzaskowskiego o niemal 29 proc.

Szczegółowe wyniki dla województwa świętokrzyskiego wyglądają następująco:

  • Andrzej Duda - 64,41 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 35,59 proc.

Andrzej Duda zwyciężył nie tylko w województwie świętokrzyskim. Jak się okazało, za jego kandydaturą liczniej głosowali wyborcy z województw łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego. W skali całego kraju z kolei otrzymał on poparcie na poziomie 51,22 proc., natomiast Rafał Trzaskowski - na poziomie 48,78 proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Brudziński: Chciałbym podziękować sztabowcom Trzaskowskiego. Ich zachowanie pomogło w wygranej Andrzejowi Dudzie
Więcej o: