Wybory 2020. Oficjalne wyniki wyborw PKW - wojewdztwo lskie. Minimalna wygrana Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Wedug wstpnych wynikw opublikowanych przez Pastwow Komisj Wyborcz, w wojewdztwie lskim wyszym poparciem wyborcw cieszy si Rafa Trzaskowski. Jak przedstawiao si poparcie dla kandydatw w II turze wyborw?

II tura wyborów prezydenckich jest już za nami. PKW na swojej stronie internetowej zamieściła wyniki w podziale na poszczególne miasta i województwa. Jak kształtowały się głosy oddane przez mieszkańców województwa lskiego?

Wyniki wyborów - województwo śląskie. Zwycięzcą został Rafał Trzaskowski

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, w województwie śląskim wyższym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 51 proc. wyborców. Wyprzedził w ten sposób Andrzeja Dudę, na którego swój głos postanowiło oddać o 2 punkty procentowe mniej osób. Dokładne wyniki z tego regionu Polski wyglądają następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 51 proc.
  • Andrzej Duda - 49 proc.

Rafał Trzaskowski zwyciężył nie tylko na Śląsku. Zgodnie z wynikami podanymi przez PKW, kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał większe poparcie również w województwach pomorskie, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnolskim, opolskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W całym kraju natomiast zagłosowało na niego 48,78 proc. wyborców, podczas gdy Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 51,22 proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Dlaczego Duda zaprosił Trzaskowskiego do pałacu? Prezydent wyjaśnia