Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo pomorskie. Rafał Trzaskowski z większym poparciem

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała wyniki II tury wyborów prezydenckich dla niektórych regionów. W województwie pomorskim wyższym poparciem cieszył się kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.

II tura wyborów prezydenckich dobiegła końca. Na stronie internetowej PKW pojawił się dokładny podział głosowania na poszczególne miasta i województwa. Jak głosowali wyborcy z województwa pomorskiego?

Wyniki wyborów - województwo pomorskie. Zwycięzcą został Rafał Trzaskowski

Na Pomorzu większym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało łącznie 59,84 proc. wyborców. Jego kontrkandydat uzyskał z kolei poparcie na poziomie nieco ponad 40 proc. Dokładne wyniki dla tego regionu przedstawiają się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 59,84 proc.
  • Andrzej Duda - 40,16 proc.

Wynik uzyskany przez Rafała Trzaskowskiego w województwie pomorskim nie jest jedynym, jeśli chodzi o wygraną nad Andrzejem Dudą. Kandydat reprezentujący Koalicję Obywatelską zwyciężył ponadto w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W skali całego kraju uzyskał natomiast poparcie na poziomie 48,78 proc., zaś na Dudę głosowało 51,22 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Kiedy wyniki z zagranicy? Czy wszyscy zdążyli zagłosować? PKW odpowiada
Więcej o: