Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo łódzkie. Wygrana Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała częściowe (99,84 proc. obwodów głosowania) wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Wyborcy z województwa łódzkiego, gdzie zliczono już wszystkie głosy, oddali najwięcej głosów na Andrzeja Dudę.

Do PKW spływają wyniki wyborów prezydenckich z całej Polski. Znamy już ostateczne wyniki w niektórych miastach i województwach, gdzie podliczono wszystkie głosy. Jakim wynikiem mogą pochwalić się kandydaci w województwie łódzkim?

Województwo łódzkie - wyniki wyborów. Andrzej Duda na pierwszym miejscu

W województwie łódzkim największym poparciem cieszył się Andrzej Duda. Z wynikiem 54,46 proc. wyprzedził kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego, na którego zagłosowało ponad 100 tys. mniej osób. Tak wyglądają dokładne wyniki drugiej tury głosowania w województwie łódzkim:

  • Andrzej Duda - 54,46 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 45,54 proc.

Andrzej Duda odniósł również zwycięstwo w całym kraju. Przy frekwencji wynoszącej 67,67 proc. zdobył 51,22 proc. poparcia, tym samym poprawiając swój wynik z pierwszej tury wyborów o 8 punktów procentowych. Taki rezultat pozwolił kandydatowi PiS-u na wygraną w 6 województwach. Jego rywal, Rafał Trzaskowski, w skali całego kraju zdobył 48,78 proc. głosów.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

O ostatecznych wynikach wyborów będzie można mówić dopiero wtedy, gdy na konferencji prasowej ogłosi je Państwowa Komisja Wyborcza. Wyniki zostaną przekazane do wiadomości publicznej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni
Więcej o: