Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo podlaskie

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki II tury wyborów prezydenckich w województwie podlaskim. Według nich większym poparciem wyborców w tym regionie cieszył się Andrzej Duda.

II tura wyborów prezydenckich 2020 jest już za nami. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dokładne wyniki z podziałem na poszczególne miasta i województwa. Jak głosowali mieszkańcy województwa podlaskiego?

Wyniki wyborów - województwo podlaskie. Zwycięzcą został Andrzej Duda

Andrzej Duda uzyskał wyższe poparcie wśród mieszkańców Podlasia. Kandydat reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość zdobył łącznie 60,14 proc. głosów. Swojego rywala w II turze wyborów wyprzedził o nieco ponad 20 punktów procentowych. Szczegółowe wyniki głosowania w województwie podlaskim przedstawiają się następująco:

  • Andrzej Duda - 60,14 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 39,86 proc.

Wyborcy liczniej głosowali na Dudę nie tylko w województwie podlaskim. Wyższą liczbę głosów uzyskał ponadto w województwach łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. W skali całego kraju, zgodnie z danymi z 99,84 proc. komisji, Duda zdobył poparcie na poziomie 51,22 proc., zaś Rafał Trzaskowski - 48,78 proc. Względem wyniku z pierwszej tury kandydaci odpowiednio zmielili go o 7 i 18 punktów proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Brudziński: Chciałbym podziękować sztabowcom Trzaskowskiego. Ich zachowanie pomogło w wygranej Andrzejowi Dudzie
Więcej o: