Syn rotmistrza Witolda Pileckiego udziela poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu przed II turą wyborów

Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie od Andrzeja Pileckiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej opublikował na swoich profilach społecznościowych nagranie, na którym syn polskiego bohatera, rotmistrza Witolda Pileckiego zdradził, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020.

Dzieci rotmistrza Witolda Pileckiego udzieliły w mediach swojego poparcia obu kandydatom, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Na nagraniu opublikowanym przez Rafała Trzaskowskiego syn polskiego wojskowego, Andrzej Pilecki w kilku słowach zdradził, na kogo zagłosuje w najbliższą niedzielę.

Dzień dobry, nazywam się Andrzej Pilecki. Jestem synem rotmistrza Witolda Pileckiego. W wyborach będę głosował na Rafała Trzaskowskiego. Tyle chciałbym powiedzieć. Do widzenia.

- mówi Andrzej Pilecki.

Zobacz wideo Syn rotmistrza Pileckiego wyraził poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Córka rotmistrza Witolda Pileckiego zagłosuje na Dudę

Wcześniej córka rotmistrza Witolda Pileckiego również informowała o swoich preferencjach wyborczych. Na profilach społecznościowych sztabu wyborczego Andrzeja Dudy pojawiło się nagranie, na którym widać Zofię Pilecką-Optułowicz oświadczającą, że jej wyborem w drugiej turze będzie urzędujący prezydent RP. Wideo przedstawiające poparcie siostry Andrzeja Pileckiego wyemitowano także w "Wiadomościach" TVP.

Zobacz wideo Córka rostmistrza Pileckiego poparła Andrzeja Dudę

Rotmistrz Witold Pilecki (1901-1948) był bohaterem Polskiego Państwa Podziemnego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej oraz powojennej konspiracji niepodległościowej. Został oskarżony i skazany na śmierć przez komunistyczne władze. W 1990 roku wyrok unieważniono.

Więcej o: