Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborw PKW - wojewdztwo lubuskie. Przewaga Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Pastwowa Komisja Wyborcza opublikowaa czciowe (99,84 proc. obwodw gosowania) wyniki drugiej tury wyborw prezydenckich. W wojewdztwie lubuskim, gdzie zliczono ju wszystkie gosy, Rafa Trzaskowski okaza si lepszy od Andrzeja Dudy.

Za nami druga tura wyborów prezydenckich. Na stronie PKW opublikowano wyniki wyborw w poszczególnych miastach i województwach. Jakim poparciem mogą pochwalić się kandydaci w województwie lubuskim?

Województwo lubuskie - wyniki wyborów. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

Pierwsze miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 59,80 proc. głosów. Kandydat KO okazał się lepszy od swojego rywala o prawie 20 punktów procentowych. Tak prezentują się szczegółowe wyniki wyborów w województwie lubuskim:

  • Rafał Trzaskowski - 59,80 proc.
  • Andrzej Duda - 40,20 proc.

Frekwencja w województwie lubuskim wyniosła 64,95 proc. Najliczniej do urn poszli mieszkańcy powiatu gorzowskiego. W skali całego kraju największe poparcie uzyskał Andrzej Duda - 51,22 proc. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 48,78 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich przekaże Państwowa Komisja Wyborcza na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni