Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo lubuskie. Przewaga Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe (99,84 proc. obwodów głosowania) wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. W województwie lubuskim, gdzie zliczono już wszystkie głosy, Rafał Trzaskowski okazał się lepszy od Andrzeja Dudy.

Za nami druga tura wyborów prezydenckich. Na stronie PKW opublikowano wyniki wyborów w poszczególnych miastach i województwach. Jakim poparciem mogą pochwalić się kandydaci w województwie lubuskim?

Województwo lubuskie - wyniki wyborów. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

Pierwsze miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 59,80 proc. głosów. Kandydat KO okazał się lepszy od swojego rywala o prawie 20 punktów procentowych. Tak prezentują się szczegółowe wyniki wyborów w województwie lubuskim:

  • Rafał Trzaskowski - 59,80 proc.
  • Andrzej Duda - 40,20 proc.

Frekwencja w województwie lubuskim wyniosła 64,95 proc. Najliczniej do urn poszli mieszkańcy powiatu gorzowskiego. W skali całego kraju największe poparcie uzyskał Andrzej Duda - 51,22 proc. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 48,78 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich przekaże Państwowa Komisja Wyborcza na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni
Więcej o: