Wybory prezydenckie 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo podkarpackie. Zdecydowana wygrana Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki głosowań w województwie podkarpackim. W tym regionie wyższym poparciem cieszył się Andrzej Duda, który uzyskał 70,92 proc. głosów.

PKW na bieżąco uzupełnia wyniki wyborów prezydenckich. W wielu miastach, w tym w Rzeszowie wszystkie głosy zostały już zliczone, dlatego też wiemy, jak głosowali wyborcy z tego regionu Polski. Jak wyglądają dokładne wyniki z województwa podkarpackiego?

Wyniki wyborów - województwo podkarpackie. Zwycięzcą został Andrzej Duda

Mieszkańcy województwa podkarpackiego obdarzyli większym zaufaniem Andrzeja Dudę, który zdobył łącznie 70,92 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce. Szczegółowe wyniki z tego regionu naszego kraju przedstawiają się następująco:

  • Andrzej Duda - 70,92 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 29,08 proc.

Andrzej Duda zwyciężył w województwie podkarpackim, ale także w łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim, gdzie uzyskał wyższe poparcie. Jeśli chodzi o cały kraj, zgodnie z danymi zebranymi z 99,84 proc. komisji na Dudę głosowało łącznie 51,22 proc. wyborców, zaś na 48,78 proc. osób.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Do Państwowej Komisji Wyborczej wciąż spływają wyniki wyborów z obwodowych komisji. Kiedy liczenie głosów się zakończy, PKW ogłosi ostateczne wyniki wyborów na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Więcej o: