Wybory 2020. Oficjalne wyniki wyborów PKW - województwo kujawsko-pomorskie. Wygrana Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe (99,84 proc. obwodów głosowania) wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. W województwie kujawsko-pomorskim podliczono już wszystkie głosy - wygranym okazał się Rafał Trzaskowski.

Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich. Częściowe wyniki wskazują na to, że prezydentem zostanie Andrzej Duda. PKW podała wyniki głosowania z podziałem na poszczególne miasta i województwa. Jak poradzili sobie kandydaci w województwie kujawsko-pomorskim?

Województwo kujawsko-pomorskie - wyniki wyborów - Najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski

Z wygranej w województwie kujawsko-pomorskim może cieszyć się Rafał Trzaskowski. Kandydat KO zdobył 53,23 proc. głosów. Swojego rywala wyprzedził o 7 punktów procentowych. Wyniki wyborów w województwie kujawsko-pomorskim prezentują się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 53,23 proc.
  • Andrzej Duda - 46,77 proc.

W skali całego kraju Andrzej Duda zdobył 51,22 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,78 proc. głosów. Swój wynik z pierwszej tury Andrzej Duda poprawił o 8 punktów procentowych.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

PKW wciąż zlicza głosy napływające z całej Polski. Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich poznamy prawdopodobnie jeszcze dzisiaj.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni
Więcej o: