Władysław Kosiniak-Kamysz o głosowaniu na Rafała Trzaskowskiego: Jestem bliższy temu kierunkowi

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz w ostatnim wywiadzie skomentował swój wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich. - To wynik poniżej oczekiwań. Dziewięć miesięcy ciężkiej pracy, kampania, która dawała nadzieję na więcej - przyznał lider PSL.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: 500 tysięcy mieszkań w pięć lat

Władysław Kosiniak-Kamysz w TVN24 został zapytany między innymi o swój wynik w wyborach prezydenckich, a także o kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze głosowania. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego podkreślił, że ugrupowanie nie wydało oficjalnego poparcia dla żadnego z polityków. 

Władysław Kosiniak-Kamysz o Andrzeju Dudzie: To tylko chęć przyciągnięcia wyborców moich i Konfederacji

- Moi wyborcy mają swój rozum. Jeśli mieli odwagę zagłosować na mnie, to wiedzą, jakiego wyboru dokonać - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Dalej polityk skomentował słowa prezydenta Andrzeja Dudy skierowane do posłów Konfederacji i PSL, w których apelował o stworzenie "koalicji polskich spraw" już po wyborach 12 lipca. 

- Po pięciu latach mówienia, na trzy dni przed wyborami, że "po wyborach spotkajmy się i pogadajmy", jest tylko i wyłącznie chęcią przeciągnięcia moich wyborców, wyborców Konfederacji - podkreślił polityk. Lider PSL już wczoraj na Twitterze podkreślił, że nie da wciągnąć swojego ugrupowania w kampanię wyborczą urzędującego prezydenta. "Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami" - skomentował ten apel Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Lider PSL o Rafale Trzaskowskim: W 90 proc. zaakceptowano mój program wyborczy

Później prezes PSL został zapytany o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Polityk przyznał, że "jest bliższy temu kierunkowi". - Większość moich wyborców pewnie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Ja jestem też bliższy temu kierunkowi. Ponieważ w ostatnim czasie usłyszałem o takich hasłach jak emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS, dzień referendalny. Cieszę się, że mój program wyborczy w prawie 90 procentach został zaakceptowany w programie Rafała Trzaskowskiego - powiedział. 

Niektórzy politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego wyjawili, kogo poprą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski i Krzysztof Hetman zadeklarowali, że 12 lipca zagłosują na kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Głosujemy na Rafała Trzaskowskiego, bo jako prezydent nie pozwoli wyprowadzić Polski z UE, bo monopolizacja władzy PiS szkodzi Polsce, bo w tą niedzielę dokonamy wyboru między wolnością, samorządnością a opresyjnością tej władzy - powiedzieli politycy PSL w krótkim klipie udostępnionym na portalach społecznościowych.

Władysław Kosiniak-Kamysz został też poproszony o komentarz swojego wyniku wyborczego. W pierwszej turze wyborów prezydenckich na kandydata PSL zagłosowało 2,36 proc. wyborców. - To wynik poniżej oczekiwań. Dziewięć miesięcy ciężkiej pracy, kampania, która dawała nadzieję na więcej, oczywiście każdy musi wziąć głęboki oddech po czymś takim - powiedział.

Więcej o: