Donald Tusk ironizuje. Odpowiedział na słowa Andrzeja Dudy o "patronie polskich spraw"

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej Andrzej Duda zapewniał wyborców, że chce być "patronem polskich spraw". Do tych słów odniósł się na Twitterze były premier Donald Tusk.

"Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać 'patronem polskich spraw'. Strach pomyśleć, patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat" - napisał Donald Tusk na Twitterze.

W taki sposób były premier odniósł się do słów prezydenta, który w środę 8 lipca przekonywał wyborców, że chce być "patronem wielkiej koalicji polskich spraw, chroniącej najważniejsze polskie wartości".

- Jestem przekonany, że taka polityka jest możliwa, oczekiwana dla przyszłości Polski. W Polsce taka polityka jest potrzebna, bo mamy przed sobą niepowtarzalną szansę - żyjemy w państwie bezpiecznym i wzmocnionym sojuszami. [...] Rozwijamy się gospodarczo. To jest idealna sytuacja, wielka szansa i odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami - mówił Andrzej Duda. Duda apelował też do polityków z PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, aby po 12 lipca spotkali się z nim i porozmawiali "o tych sprawach, które są najistotniejsze".

Zobacz wideo "Dla dobra Polski, tej po 12 lipca". Andrzej Duda apeluje m.in. do PSL i Konfederacji o współpracę

Wyborcze riposty Donalda Tuska

Podczas trwającej kampanii wyborczej Donald Tusk zasłynął ostrymi komentarzami na temat Andrzeja Dudy i obozu Zjednoczonej Prawicy. Po tym, jak prezydent powiedział, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, były premier napisał na Twitterze: "Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie". Kilka dni wcześniej zapraszał Jarosława Kaczyńskiego na wspólny długi spacer, zaznaczając, że żaden z nich nie musi brać ochrony. 

Więcej o: