Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. śląskie. Minimalne zwycięstwo Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Zgodnie z sondażem exit poll najwięcej głosów wyborców w Polsce uzyskał Andrzej Duda. Jak poparcie kandydatów przedstawia się w województwie śląskim?

Badanie exit poll polega na zbieraniu informacji od wyborców opuszczających lokale wyborcze. Po zakończeniu ciszy wyborczej publikowane są przybliżone wyniki, w których margines błędu może wynieść 2 proc. W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 sondaż przeprowadzony został przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo śląskie. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

Opublikowane wyniki sondażu exit poll wykazały, że wyborcy, którzy oddawali głosy w lokalach wyborczych na terenie województwa śląskiego, w większości poparli Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda z kolei cieszył się niższym poparciem. Dokładne wyniki z tego regionu Polski przedstawiają się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 52,3 proc.
  • Andrzej Duda - 47,7 proc.

Co więcej, Rafał Trzaskowski uzyskał wyższe poparcie nie tylko w województwie śląskim, lecz także w opolskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. W skali całego kraju z kolei zagłosowało na niego 49,6 proc. wyborców, natomiast na jego kontrkandydata, Andrzeja Dudę 50,4 proc. osób.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Podobnie jak przy okazji pierwszej tury wyborów oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 na swojej stronie internetowej opublikuje Państwowa Komisja Wyborcza. Powinno do tego dojść najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Więcej o: