Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. zachodniopomorskie. Zdecydowana wygrana Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Po zakończeniu ciszy wyborczej poznaliśmy wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Z badania wynika, że w województwie zachodniopomorskim zwyciężył ze znaczną przewagą kandydat KO, Rafał Trzaskowski.

Poznaliśmy wyniki sondażu exit poll. Badanie wskazuje, że różnica głosów pomiędzy kandydatami jest zbyt mała, aby na tym etapie ogłosić wygranego. Na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej przyjdzie nam jeszcze poczekać. Exit poll traktowany jest jednak jako dobry prognostyk ostatecznych wyników wyborów. Szacuje się, że błąd pomiaru wynosi 2 punkty procentowe. Badanie exit poll w drugiej turze przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo zachodniopomorskie. Rafał Trzaskowski z największym poparciem

Badanie Ipsos wskazuje, że w tej części Polski z wygranej może cieszyć się Rafał Trzaskowski. Kandydat KO zdobył 63,1 proc. głosów, poprawiając swój wynik z pierwszej tury o 25 punktów procentowych. Szczegółowe wyniki z województwa zachodniopomorskiego przedstawiają się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 63,1 proc.
  • Andrzej Duda - 36,9 proc.

Rafał Trzaskowski w skali całego kraju zdobył 49,6 proc. głosów. Ten wynik to efekt zwycięstwa w dziewięciu województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, śląskim, opolskim oraz dolnośląskim. Jego kontrkandydat zdobył 50,4 proc. głosów. Różnica pomiędzy ich wynikami wyniosła 0,8 punktu procentowego.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne i ostateczne wyniki wyborów ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza. Konferencja prasowa w tym temacie odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Trzaskowski: Dzięki wam udało się obudzić miliony Polek i Polaków
Więcej o: