Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. pomorskie. Przewaga Rafała Trzaskowskiego nad Andrzejem Dudą

Wybory prezydenckie 2020. Znamy już wyniki sondażu exit poll przeprowadzanego przez instytut Ipsos we wszystkich województwach w Polsce. Badanie wykazało, że większym poparciem w województwie pomorskim cieszył się Rafał Trzaskowski.

Badanie exit poll polega na zebraniu od wyborców informacji na temat tego, na kogo oddawali głos. Uczestnicy wyborów, tuż po opuszczeniu lokalu wyborczego, pytani są przez ankieterów o to, na kogo oddali swój głos. Wraz z zakończeniem ciszy wyborczej publikowane są przybliżone wyniki, w których margines błędu może wynieść 2 proc. Podczas wyborów prezydenckich 2020 sondaż był przeprowadzany przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo pomorskie. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

Zgodnie z wynikami sondażu exit poll w województwie pomorskim większą liczbę głosów otrzymał Rafał Trzaskowski. Szczegółowe wyniki z tego regionu Polski wyglądają następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 66,4 proc.
  • Andrzej Duda - 33,6 proc.

Badania pokazują również, że Rafał Trzaskowski triumfował nie tylko w województwie pomorskim, lecz także w śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. W całej Polsce z kolei uzyskał poparcie na poziomie 49,6 proc. Na Andrzeja Dudę zagłosowało zaś łącznie 50,4 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich opublikuje na swojej stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza. Zgodnie z jej komunikatem, najwcześniej ukażą się one w poniedziałek 13 lipca.

Więcej o: