Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. wielkopolskie. Duża przewaga Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Poznaliśmy wyniki badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Sondaż pokazuje, że różnica pomiędzy kandydatami jest zbyt mała, aby w tym momencie jednoznacznie określić, kto wygrał. Jak wyglądają wyniki w województwie wielkopolskim? Kto zdobył najwięcej głosów w tej części Polski?

Za nami druga tura wyborów prezydenckich. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych opublikowano wyniki sondażu exit poll. Badanie przeprowadzane jest w ciągu dnia przez ankieterów, którzy czekają na głosujących przed lokalami wyborczymi. Exit poll jest dobrym prognostykiem ostatecznych wyników wyborów - błąd losowy wynosi w nim 2 proc. Badanie exit poll w drugiej turze wyborów prezydenckich wykonane zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo wielkopolskie. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

W województwie wielkopolskim zwycięzcą okazał się Rafał Trzaskowski. Kandydat KO zajął pierwsze miejsce z wynikiem 55,3 proc. głosów. Swojego rywala w walce o prezydenturę wyprzedził o 10,6 punktów procentowych. Wyniki sondażu exit poll w województwie wielkopolskim wyglądają następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 55,3 proc.
  • Andrzej Duda - 44,7 proc.

W skali całego kraju kandydat KO zdobył 49,6 proc., a Andrzej Duda 50,4 proc. głosów. Rafał Trzaskowski największą ilość głosów uzyskał również w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, śląskim, opolskim oraz dolnośląskim.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Za oficjalne wyniki wyborów prezydenckich odpowiada Państwowa Komisja Wyborcza. Zanim je poznamy, na stronie PKW będzie można śledzić częściowe wyniki wyborów z podziałem na województwa. Oficjalne wyniki zostaną przekazane opinii publicznej prawdopodobnie w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Trzaskowski: Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy
Więcej o: