Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. podlaskie. Andrzej Duda znacznie przed Rafałem Trzaskowskim

Wybory prezydenckie 2020. Po zakończeniu ciszy wyborczej podane zostały wyniki sondażu exit poll, przeprowadzonego podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. Zgodnie z badaniem wykonanym przez instytut Ipsos w województwie podlaskim najwięcej głosów zdobył urzędujący prezydent, Andrzej Duda.

Badanie exit poll polega na tym, że ankieterzy pytają wyborców opuszczających lokale wyborcze, na kogo postanowili oni oddać swój głos. Po zakończeniu ciszy wyborczej publikowane są przybliżone wyniki tego sondażu, w których margines błędu może wynieść 2 proc. Najnowszy sondaż exit poll przeprowadzony został przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo podlaskie. Zwycięzcą Andrzej Duda

Zgodnie z wynikami sondażu w województwie podlaskim najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda, wyprzedzając tym samym Rafała Trzaskowskiego. Dokładne wyniki z tego regionu Polski przedstawiają się obecnie następująco:

  • Andrzej Duda - 60 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 40 proc.

Andrzej Duda triumfował nie tylko w województwie podlaskim, lecz także w: podkarpackim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim. W skali całego kraju z kolei kandydat reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość uzyskał poparcie na poziomie 50,4 proc. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zdobył łącznie 49,6 proc. wszystkich głosów.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje oficjalne wyniki wyborów na swojej stronie internetowej. Powinny się one pojawić najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Więcej o: