Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. warmińsko-mazurskie. Wygrana Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich. Wraz z zamknięciem lokali wyborczych poznaliśmy wyniki sondażu exit poll. Badanie wskazuje, że w województwie warmińsko-mazurskim największe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski.

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej opublikowano wyniki sondażu exit poll. Dane zbierane przez ankieterów w ciągu dnia przed obwodowymi komisjami wyborczymi pokazują, że na tym etapie nie da się ogłosić zdecydowanego zwycięzcy wyborów prezydenckich. Badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo warmińsko-mazurskie. Rafał Trzaskowski z największą ilością głosów

Rafał Trzaskowski zwyciężył w województwie warmińsko-mazurskim. Kandydat KO z wynikiem 53,1 proc. głosów zdobył 6 punktów procentowych przewagi nad Andrzejem Dudą. Wyniki badania exit poll w województwie warmińsko-mazurskim prezentują się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 53,1 proc.
  • Andrzej Duda - 46,9 proc.

Badanie przeprowadzone przez Ipsos pokazuje, że Rafał Trzaskowski zdobył największą liczbę głosów nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim, lecz także w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim, opolskim oraz dolnośląskim. W skali całego kraju Trzaskowski uzyskał poparcie wynoszące 49.6 proc., a Andrzej Duda 50,4 proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy na konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, która odbędzie się najprawdopodobniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Wieczór wyborczy Gazeta.pl. Goście: Leszczyna, Belka, Bortniczuk
Więcej o: