Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. podkarpackie. Olbrzymia przewaga Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Wiemy już, jak przedstawiają się wyniki sondażu exit poll, przeprowadzonego we wszystkich województwach. Badanie wykonane przez Ipsos wykazało, że na Podkarpaciu najwięcej osób zagłosowało na urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudę.

Badanie exit poll wykonywane jest w dniu wyborów prezydenckich. Polega ono na zbieraniu informacji od wyborców, którzy opuszczają lokale wyborcze. Głosujący zdradzają ankieterom, na kogo postanowili oddać swój głos. Przybliżone wyniki takiego sondażu są publikowane wraz z nadejściem końca ciszy wyborczej, zaś ich margines błędu wynosi 2 proc. W trakcie wyborów prezydenckich 2020 za przeprowadzenie badania odpowiedzialna jest agencja IPSOS, która wykonała je na zlecenie TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo podkarpackie. Zwycięzcą Andrzej Duda

Badanie exit poll przeprowadzone w województwie podkarpackim wykazało, że najwyższym poparciem w tym regionie Polski cieszy się Andrzej Duda. Szczegółowe wyniki z tego województwa przedstawiają się następująco:

  • Andrzej Duda - 72,6 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 27,4 proc.

Sondaż wskazuje, że Andrzej Duda wygrał nie tylko w województwie podkarpackim, lecz także w: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim. W skali całego kraju przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości zdobył z kolei 50,4 proc. głosów. Rafał Trzaskowski natomiast uzyskał poparcie 49,6 proc. głosujących Polaków.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje na swojej stronie internetowej. Najwcześniej zostaną one podane do publicznej wiadomości w poniedziałek 13 lipca.

Więcej o: