Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. świętokrzyskie. Ogromna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

Wybory prezydenckie 2020. Poznaliśmy wyniki sondażu exit poll dla wszystkich województw. Badanie przeprowadzone przez Ipsos wskazuje, że w województwie świętokrzyskim największe poparcie zdobył Andrzej Duda.

Badanie typu exit poll przeprowadzane jest przez ankieterów w dniu głosowania. Wyborcy wychodzący z lokalnych komisji odpowiadają im, na kogo oddali swój głos. Dzięki temu exit poll jest o wiele lepszym prognostykiem ostatecznych wyników wyborów niż przedwyborcze sondaże. W czasie drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo świętokrzyskie. Zwycięstwo dla Andrzeja Dudy

Andrzej Duda z wynikiem 63,4 proc. głosów zwyciężył w województwie świętokrzyskim. W stosunku do pierwszej tury wyborów poprawił swój wynik o 7,4 punktów procentowych. Wyniki badania exit poll w województwie świętokrzyskim przedstawiają się następująco:

  • Andrzej Duda - 63,4 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 36,6 proc.

Wynik Andrzeja Dudy w województwie świętokrzyskim przełożył się na umiarkowany sukces w całym kraju. Kandydat PiS zdobył 50,4 proc. w skali całej Polski, a jego konkurent, Rafał Trzaskowski, 49.6 proc. głosów. Z sondażu exit poll wynika, że Andrzej Duda wygrał w siedmiu województwach, a Rafał Trzaskowski w dziewięciu.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Na oficjalne wyniki wyborów prezydenckich musimy poczekać do czasu, kiedy ogłosi je Państwowa Komisja Wyborcza. Wszystko wskazuje na to, że poznamy je w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Trzaskowski: Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy
Więcej o: