Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - województwo opolskie. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Wraz z zakończeniem ciszy wyborczej poznaliśmy wyniki sondażu exit poll. Badanie przeprowadzone przez instytut Ipsos wskazuje, że największą ilość głosów w województwie opolskim zdobył włodarz Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich w Polsce. W czasie głosowania ankieterzy prowadzili badanie, pytając wyborców przed lokalami wyborczymi o to, na kogo oddali swój głos. Na tej podstawie sporządzono pierwsze prognozy wyników wyborów. Badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu. Błąd losowy może w nim wynosić 2 proc.

Wyniki exit poll - województwo opolskie. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

W województwie opolskim najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski. Kandydat KO może pochwalić się wynikiem 55,6 proc. głosów. Oznacza to, że zdobył o 11,2 punktów procentowe więcej od swojego rywala. Wyniki badania exit poll z Opolszczyzny przedstawiają się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 55,6 proc.
  • Andrzej Duda - 44,4 proc.

W pierwszej turze na Opolszczyźnie wygrał Andrzej Duda z wynikiem 40,46 proc. głosów. W drugiej turze kandydat PiS-u zwiększył swoje poparcie zaledwie o cztery punkty procentowe. W skali całego kraju Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 proc. głosów, a Andrzej Duda 50,4 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Na oficjalne wyniki wyborów przyjdzie nam poczekać dłużej niż na sondaż exit poll. Ostateczne wyniki ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza najprawdopodobniej w poniedziałek 13 lipca

Zobacz wideo Trzaskowski: Jestem przekonany, że zwyciężymy

.

Więcej o: