Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. lubuskie. Trzaskowski z dużą przewagą nad Dudą

Wybory prezydenckie 2020. Przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP i Polsatu badanie exit poll wykazało, jakim poparciem wyborców cieszą się kandydaci, którzy wzięli udział w drugiej turze wyborów. W województwie lubuskim najwięcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski.

Badanie exit poll przeprowadzone zostało podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. Sondażu powstaje na podstawie informacji od wyborców, którzy, wychodząc z lokalu, dzielą się z ankieterami tym, na kogo postanowili oddać swój głos. Przybliżone wyniki publikowane są pod koniec ciszy wyborczej, zaś ich margines błędu wynosi maksymalnie 2 proc. Podczas wyborów prezydenckich 2020 badanie exit poll przeprowadziła agencja Ipsos na zlecenie TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo lubuskie. Zwycięzcą Rafał Trzaskowski

W województwie lubuskim najwięcej wyborców głosowało na Rafała Trzaskowskiego, który tym samym wyprzedził swojego kontrkandydata, Andrzeja Dudę. Dokładne wyniki exit poll tego regionu przedstawiają się następująco:

  • Rafał Trzaskowski - 63,1 proc.
  • Andrzej Duda - 36,9 proc.

Rafał Trzaskowski otrzymał najwyższe poparcie nie tylko w województwie lubuskim, ale także w: śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. W całej Polsce głos na niego oddało 49,6 proc. wyborców. Na Andrzeja Dudę głosowało zaś łącznie 50,4 proc. osób, które poszły do wyborów.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich przedstawi Państwowa Komisja Wyborcza. Zostaną one podane do publicznej wiadomości najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Jedz, módl się, kochaj (2010). Dla jednych film naiwny, dla innych inspirujący [ZWIASTUN]
Więcej o: