Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - woj. mazowieckie. Niewielka przewaga Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Poznaliśmy wyniki badania exit poll na temat głosowania w drugiej turze, które przeprowadził instytut Ipsos. Wiemy również, jak wygląda poparcie dla każdego z kandydatów w poszczególnych województwach. Który z nich zdobył największe poparcie w województwie mazowieckim?

Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich. Wieczorem opublikowano sondaż exit poll. Badanie wskazuje, że najwięcej głosów zdobył Andrzej Duda, ale różnica pomiędzy kandydatami jest tak mała (zaledwie 0,8 p.p.), że nie można z pewnością stwierdzić, który z nich zostanie prezydentem. Kto jednak wygrał na Mazowszu? Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów? 

Wyniki exit poll - województwo mazowieckie. Najwięcej głosów zdobył Andrzej Duda

W czasie drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu. Ze zwycięstwa na Mazowszu może cieszyć się Andrzej Duda. Kandydat PiS-u zdobył 51 proc. głosów, prześcigając swojego rywala o 2 punkty procentowe:

  • Andrzej Duda - 51 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 49 proc.

W pierwszej turze w województwie mazowieckim Andrzej Duda zdobył 40,71 proc. głosów. Oznacza to, że w drugiej turze poprawił swój wynik o 10,3 punktów procentowych. Andrzej Duda odniósł również zwycięstwo w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz podlaskim. W skali całego kraju zdobył 50,4 procent głosów, a jego rywal, Rafał Trzaskowski - 49,6 procent.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne wyniki wyborów poznamy dopiero wtedy, kiedy ogłosi je Państwowa Komisja Wyborcza. Zanim to jednak nastąpi, na stronie PKW będzie można śledzić cząstkowe wyniki wyborów, spływające z całego kraju. Ostateczny wynik wyborów poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Trzaskowski: Jestem przekonany, że zwyciężymy
Więcej o: