Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - województwo lubelskie. Andrzej Duda z ogromną przewagą

Wybory prezydenckie 2020. Znamy już wyniki exit poll drugiej tury wyborów we wszystkich województwach. Zgodnie z sondażem w województwie lubelskim najwyższym poparciem cieszył się Andrzej Duda.

Exit poll to badanie, które przeprowadza się w dniu wyborów. Ankieterzy pytają wyborców, którzy opuszczają lokale wyborcze, na kogo postanowili oddać swój głos. Pod koniec ciszy wyborczej publikowane są pierwsze przybliżone wyniki, przy jednoczesnym wskazaniu na 2-procentowy margines błędu. Sondaż exit poll po drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 przeprowadziła agencja Ipsos na zlecenie stacji TVN, TVP i Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo lubelskie. Zwycięzcą Andrzej Duda

Zgodnie z wynikami exit poll w województwie lubelskim najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda, wyprzedzając w ten sposób Rafała Trzaskowskiego. Szczegółowe wyniki z tego regionu wyglądają następująco:

  • Andrzej Duda - 64,4 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 35,6 proc.

Co więcej, okazało się, że Duda wygrał nie tylko w województwie lubelskim, ale także w podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W całym kraju z kolei uzyskał poparcie na poziomie 50,4 proc. Jego kontrkandydat - Rafał Trzaskowski zdobył zaś 49,6 proc. głosów.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosówWybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: wyniki w województwach podział głosów Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 na swojej stronie internetowej. Pojawią się one najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?
Więcej o: