Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - województwo małopolskie

Wybory prezydenckie 2020. W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda. Który z kandydatów dogrywki wygrał w województwie małopolskim?

Sondaż exit poll opublikowany dziś wieczorem wskazuje, że różnica głosów pomiędzy kandydatami jest zbyt mała, aby móc ostatecznie stwierdzić, kto zostanie prezydentem. Badanie przeprowadzono jeszcze w trakcie głosowania: ankieterzy pytali osoby wychodzące z komisji wyborczych o to, na kogo oddały swój głos. W czasie drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo małopolskie. Zwycięzcą Andrzej Duda

Badanie przeprowadzone przez Ipsos wskazuje, że w województwie małopolskim najwięcej głosów zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Różnica pomiędzy nim a kandydatem KO, Rafałem Trzaskowskim, wyniosła 14,4 punktów procentowych. Wyniki w województwie małopolskim prezentują się w następujący sposób:

  • Andrzej Duda - 57,2 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 42,8 proc.

Andrzej Duda zdobył największe poparcie również w województwach: mazowieckim, łódzkim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim oraz świętokrzyskim. Różnica pomiędzy kandydatami w skali całej Polski wyniosła 0,8 punktu procentowego. Jeżeli oficjalne wyniki wyborów nie będą się różniły od exit poll, to Prezydentem RP zostanie ponownie Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Oficjalne i ostateczne wyniki wyborów prezydenckich ogłasza Państwowa Komisja Wyborcza. Wszystko wskazuje na to, że poznamy je najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Trzaskowski - Po wyborach
Więcej o: