Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów exit poll - województwo łódzkie. Duda wygrywa

Wybory prezydenckie 2020. Poznaliśmy wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Wynika z niego, że w województwie łódzkim największe poparcie głosujących zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Za nami II tura wyborów prezydenckich. Poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki exit poll, zgodnie z którymi w całej Polsce najwięcej głosów zebrał Andrzej Duda - różnica jest jednak tak niewielka, że na tę chwilę nie da się wskazać ostatecznego zwycięzcy. W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 badanie exit poll przeprowadzone zostało przez Ipsos na zlecenie TVN, TVP oraz Polsatu.

Wyniki exit poll - województwo łódzkie. Najwięcej głosów zdobył Andrzej Duda

Z badania exit poll wynika, że województwie łódzkim największym poparciem cieszył się Andrzej Duda. Kandydat PiS wygrał z wynikiem 57,1 proc.

  • Andrzej Duda - 57,1 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 42,9 proc.

Przewaga Andrzeja nad Dudy wyniosła 14,2 punktów procentowych. Kandydat PiS wygrał również w województwie: mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz podlaskim. W skali całego kraju Andrzej Duda zdobył 50,4 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,6 proc.

Wybory prezydenckie. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

O ostatecznych wynikach wyborów będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy ogłosi je Państwowa Komisja Wyborcza. W tej chwili trwa zliczanie głosów napływających z całej Polski. Oficjalne wyniki poznamy najwcześniej w poniedziałek 13 lipca.

Zobacz wideo Dr hab. Maciej Gdula o głosach najmłodszych wyborców
Więcej o: