Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy o słowach Dudy. "Najwyraźniej chce wzbudzić antyniemiecką niechęć"

Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJV) opublikowało na swojej stronie oświadczenie, w którym wzywa polskiego prezydenta Andrzeja Dudę do natychmiastowego zaprzestania nastawiania opinii publicznej przeciwko dziennikarzom gazety "Fakt".

W piątek podczas wiecu w Bolesławcu Andrzej Duda odniósł się do okładki "Faktu", w którym została opisana sprawa ułaskawienia mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne, wobec którego zasądzono zakaz zbliżania się do partnerki i córki. Duda przypomniał, że mężczyzna odbył karę, a publikację dziennika nazwał "oszczerczym atakiem". - Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta? To jest podłość - powiedział.

Czytaj więcej: Andrzej Duda w Bolesławcu atakuje "Fakt". "Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta? Podłość"

Niemieccy dziennikarze o słowach Dudy. "Najwyraźniej chce wzbudzić antyniemiecką niechęć"

Prezes DJV Frank Uberall cytowany w oświadczeniu podkreślił, że "krytyczne i niezależne relacjonowanie jest zadaniem dziennikarzy i nie ma znaczenia, czy pasuje to prezydentowi w jego kampanii". Jak zaznaczył, Duda "najwyraźniej chce wzbudzić antyniemiecką niechęć", a jego słowa są "nieodpowiedzialne".

Polscy dziennikarze oczywiście nie otrzymują instrukcji od niemieckiego właściciela odnośnie do pisanych treści

- stwierdził Frank Uberall.

Zobacz wideo Duda w miejscowości Łobez: Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka tak zwanej warszawki
Więcej o: