Trump i Schwarzenegger w nowym spocie Dudy. "Albo Polska będzie podążała drogą rozwoju, albo będzie zwijana"

- Oto właśnie są te wybory - albo Polska będzie dalej podążała drogą rozwoju, albo Polska będzie z powrotem zwijana - mówi Andrzej Duda w najnowszym spocie wyborczym pt. "Jaka Polska będzie w przyszłości?". W tle pokazane są m.in. urywki ze spotkań z wyborcami, z Donaldem Trumpem i Arnoldem Schwarzeneggerem.

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy przedstawił nowy spot wyborczy na koniec kampanii wyborczej. Trwający 45 sekund filmik składa się z urywków spotkań Andrzeja Dudy z Polakami, prezydentem USA Donaldem Trumpem czy Arnoldem Schwarzeneggerem, a także z uroczystości upamiętniających wydarzenia historyczne czy marszu niepodległości.

Zadajemy pytanie, jaka Polska będzie w przyszłości. To silna bezpieczna Polska, to rodzina, to praca, to godność. Oto właśnie są te wybory - albo Polska będzie dalej podążała drogą rozwoju, albo Polska będzie z powrotem zwijana. Prowadzimy politykę bez kompleksów, żebyśmy byli dumni ze swoich dokonań dla Polski, a będziemy dumni wtedy, kiedy będziemy mogli młodym zostawić Polskę bezpieczną, silną, sprawiedliwą, uczciwą, która umie wesprzeć i ochronić słabszych i nie musi bać się silnych. Pod biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego

- mówi Andrzej Duda. Na koniec spotu prezydent krzyczy: Niech żyje Polska!

Zobacz wideo Nowy spot Andrzeja Dudy pt. "Jaka Polska będzie w przyszłości?"

Druga tura wyborów w najbliższą niedzielę

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel mówił, że przed niedzielnymi wyborami należy zastanowić się, za czym lub przeciwko czemu będziemy głosować. Podkreślał, że powinniśmy przemyśleć, czy chcemy Polski dumnej, odważnej, solidarnej, suwerennej i pozbawionej kompleksów. Z przedstawionego we wtorek spotu wynika, że gwarantem takiego kierunku rozwoju kraju jest Andrzej Duda. Zdaniem Radosława Fogiela alternatywą dla tej wizji jest Polska, w której na nic nie ma pieniędzy, która "jest zwijana", tj. gdzie likwidowane są placówki pocztowe czy komisariaty policji i która nie działa w imieniu obywateli.

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Wezmą w niej udział popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze na starającą się o reelekcję głowę państwa zagłosowało 43,5 proc. Polaków, a włodarza Warszawy poparło 30,46 proc. wyborców.

Więcej o: