Wybory prezydenckie 2020. Abp Jędraszewski apeluje, by głosować na kandydata "bliskiego nauce Kościoła"

Abp Marek Jędraszewski wystosował apel do wiernych. Prosi w nim, by w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosować na kandydata, którego program "jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia".

"W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich [...]" - czytamy w apelu abpa Marka Jędraszewskiego zamieszczonym na stronie archidiecezji krakowskiej.

Wybory prezydenckie. Abp Marek Jędraszewski apeluje

Metropolita krakowski prosi, by głosować "zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem [...] za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci".

Zobacz wideo Prof. Flis komentuje wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich

Abp Jędraszewski przywołuje słowa Jana Pawła II. "Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem 'stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać'" - czytamy.

Więcej o: