Kwaśniewski i Komorowski udzielili poparcia Trzaskowskiemu. "Są różnice, ale to lepszy wybór"

Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski oficjalnie udzielili poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu. - Są różnice programowe, życiorysowe, pewnie są również jakieś pretensje, ale w tym momencie ten wybór jest lepszy dla Polski - powiedział Kwaśniewski podczas wspólnej debaty obu byłych prezydentów.

Byli prezydenci uczestniczyli dzisiaj w debacie pt. "Jakiej prezydentury potrzebuje Polska?". Po tym zorganizowali wspólną konferencję prasową, na której zdradzili, kogo poprą w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Bronisław Komorowski podkreślał, że "jest wielu Polaków różnie kochających ojczyznę, ale są takie momenty, kiedy trzeba szukać tego, co łączy".  - Z głębokim przekonaniem będę głosował i będę zachęcał do głosowania na Rafała Trzaskowskiego - powiedział były prezydent.

Wybory prezydenckie. Kwaśniewski i Komorowski poparli Trzaskowskiego

Aleksander Kwaśniewski także przyznał, że zagłosuje na Trzaskowskiego i zaapelował do swoich sympatyków i "ludzi lewicy", by zrobili to samo. - Są różnice programowe, życiorysowe, pewnie są również jakieś pretensje, ale w tym momencie ten wyborów jest lepszy dla Polski - stwierdził Kwaśniewski.

Były prezydent podkreślał, że Andrzej Duda nie chronił konstytucji i podejmował działania, które "osłabiają polską demokrację". W ocenie Kwaśniewskiego obecnie urzędujący prezydent "zaniedbał relacje z Unią Europejską". - Wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie miał wiele dobrych pomysłów i wystąpi z inicjatywami ustawodawczymi, i wiem, że swoim wetem zahamuje to, co będzie zagrażało polskiej demokracji, wolnościom obywateli - powiedział Kwaśniewski cytowany przez RMF FM.

Zobacz wideo Dziennikarka zasłabła podczas wypowiedzi Trzaskowskiego. On podał jej wodę i... dokończył wypowiedź
Więcej o: