PiS chce usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu kandydata KO. "Osoba niebezpieczna dla otoczenia"

Działacze PiS domagają się usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Na konferencji prasowej twierdzili, że poseł KO zachowuje się brutalnie i chuligańsko i przywołali kilka scen z ostatnich tygodni kampanii wyborczej.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska i jej zastępca Radosław Fogiel wyświetlili materiał wideo, pokazujący fragmenty kampanii wyborczej z udziałem posła Sławomira Nitrasa. Nagranie przedstawiało m.in. sytuację, w której Nitras zatrzymał posła PiS Sebastiana Kaletę przed wejściem na konferencję Rafała Trzaskowskiego

- W związku z takimi zachowaniami żądamy usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu kandydata Rafała Trzaskowskiego. Uważamy bowiem, że jest to osoba bardzo niebezpieczna dla otoczenia - powiedziała Anita Czerwińska, zauważając, że nagranie z "wybrykami" posła KO mogłoby być znacznie dłuższe. 

Radosław Fogiel: Rafał Trzaskowski łże Polakom w żywe oczy

Radosław Fogiel wyraził z kolei "zażenowanie" tym, że w ostatnich tygodniach "znaczna część opinii publicznej musi zajmować się sprawą, która w zasadzie nie byłaby w normalnej sytuacji warta wzruszenia ramion".

- Widzieliśmy agresywne, brutalne, chuligańskie zachowania posła Nitrasa. Widzieliśmy atak na wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, fizyczne blokowanie go przed wejściem do budynku, widzieliśmy atak na wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę, uniemożliwianie mu wejścia po schodach. I co widzieliśmy? Widzieliśmy cwaniacki uśmieszek kandydata Platformy Obywatelskiej, który łżąc Polakom w żywe oczy, twierdzi, że poseł Nitras troszczył się o ministra Sebastiana Kaletę - mówił Fogiel, powtarzając za Czerwińską, że PiS domaga się usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz wideo Agnieszka Pomaska komentuje zarzuty wobec posła Nitrasa

Fogiel do Trzaskowskiego: Niech pan nie idzie tą drogą

Radosław Fogiel stwierdził także, że to, iż politycy PO bronią Sławomira Nitrasa, może wskazywać, że jest on dla Rafała Trzaskowskiego ważnym współpracownikiem, a komentujący podejrzewają, że może zostać ważnym urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta jeśli kandydat KO wygra niedzielne wybory.

- Panie Rafale Trzaskowski, niech pan się odetnie, niech pan nie idzie tą drogą, niech pan posłucha własnej małżonki, która apeluje o zakończenie hejtu w polityce i niech pan pozbędzie się Sławomira Nitrasa ze swojego sztabu - apelował Fogiel, mówiąc wcześniej, że wygrana Rafała Trzaskowskiego doprowadzi do "kompletnego chaosu" i "uniemożliwi funkcjonowanie sprawne państwa i wychodzenie z kryzysu".

Więcej o: