Dziennikarka zasłabła podczas debaty. Trzaskowski przerwał i podał jej wodę z mównicy dla Dudy

Wybory prezydenckie 2020. W poniedziałek w Lesznie odbyła się "Arena prezydencka" zorganizowana przez sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej. Podczas trwającej półtorej godziny debaty jedna z obecnych na spotkaniu dziennikarek zasłabła. Rafał Trzaskowski od razu przerwał swoją odpowiedź i podał jej wodę. Po przerwie debata była kontynuowana.

"Arena prezydencka" zorganizowana została przez sztab Rafała Trzaskowskiego. W debacie udział wzięło 19 dziennikarzy reprezentowanych przez każdą ze zgłoszonych redakcji, przy czym każda miała możliwość zadania dwóch pytań.

Czytaj więcej: Rafał Trzaskowski: Mam nadzieję, że nadszedł kres starych sporów. Tuska już nie ma, czas na Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski przerwał debatę prezydencką, by pomóc dziennikarce, która zasłabła

Jedną z obecnych była Agnieszka Burzyńska z "Faktu". Dziennikarka przypomniała Rafałowi Trzaskowskiemu, że głosował on jako poseł przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Podczas kampanii wyborczej kandydat Koalicji Obywatelskiej zapewniał jednak, że zmienił zdanie w tej kwestii i nie poprze projektu, który będzie podwyższał wiek emerytalny. Dziennikarka dopytywała, jakie są gwarancje, że polityk nie zmieni zdania jeszcze raz.

- Nie zmieniam zdania pod wpływem kampanii wyborczej, tylko pod wpływem wielu lat obserwacji. Od wielu lat i miesięcy słyszy pani moje wypowiedzi, które mówią, że dzisiaj dochodzimy jasno do konkluzji, że nie może być mowy o podwyższeniu wieku emerytalnego - odpowiedział Rafał Trzaskowski. Jak podaje tvn24.pl, polityk następnie przerwał swoją wypowiedź, gdy zauważył, że dziennikarka "Faktu" zaczyna źle się czuć.

Następnie kandydat Koalicji Obywatelskiej podał dziennikarce wodę z mównicy, która stała na miejscu przeznaczonym dla nieobecnego Andrzeja Dudy. Po chwili Agnieszka Burzyńska kontynuowała zadawanie pytań politykowi. - Tutaj rzeczywiście jest bardzo gorąco - skomentował całe wydarzenie Rafał Trzaskowski. 

Zobacz wideo Tak wyglądała ta sytuacja:
Więcej o: