Wybory 2020. W drugiej edycji "Bitwy o wozy" głosy turystów się nie liczą. I jest "49 byłych województw"

MSWiA ogłosiło drugą edycję "Bitwy na wozy". Tym razem jednak dotacje na strażackie auta nie trafią do OSP z 16 gmin z najwyższą frekwencją. Resort nagrodzi aż 49 jednostek, które wyróżniają się na tle województw sprzed reformy z 1999 r. Ponadto do wyniku MSWiA nie wliczy głosów osób przyjezdnych.

Jak informuje MSWiA, o nowe pojazdy nie będą mogły się ubiegać już te samorządy, które zwyciężyły w poprzedniej edycji "Bitwy o wozy". "Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.)" - czytamy na stronie resortu.

Druga edycja "Bitwy o wozy". Głosy turystów się nie liczą

Jest jeszcze jedna bardzo istotna zmiana. Ministerstwo nie weźmie pod uwagę głosów oddanych przez osoby z zaświadczeniem do głosowania. Innymi słowy tych, którzy na co dzień nie mieszkają w danej gminie.

W poprzedniej edycji tego profrekwencyjnego konkursu dotacjami na wozy nagrodzono 16 gmin do 20 tys. mieszkańców, w których odnotowano najwyższą frekwencję w województwie. W 10 z nich wygrał Rafał Trzaskowski. Bardzo dobre wyniki odnotowano m.in. w tych gminach, gdzie głosowało wielu turystów, choćby w Rewalu (woj. zachodniopomorskie) i Cisnej (woj. podkarpackie).

Zobacz wideo Na jakich zasadach powinna odbyć się debata prezydencka?
Więcej o: