Szumowski: Pójście na wybory jest w tej chwili bezpieczniejsze niż pójście na zakupy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził w programie "RZECZoPOLITYCE", że pójście na wybory jest bezpieczniejsze niż wyjście na zakupy. Jak mówi, w sklepach można zaobserwować "powszechny brak maseczek", a w lokalach wyborczych przestrzegany jest reżim sanitarny.

W programie "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że w Polsce obserwujemy spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem. Jeszcze w czerwcu - jak dowodził - było ponad 300 zachorowań dziennie, tymczasem w lipcu jest już ich poniżej 300.

Szumowski: Pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście na zakupy

- Osoby starsze mogą iść do wyborów, nie ma się czego obawiać? - dopytywał Łukasza Szumowskiego dziennikarz Jacek Nizinkiewicz. Szef resortu zdrowia odparł:

Akurat do wyborów na pewno mogą pójść bezpieczniej niż do sklepów. Patrząc na to, co się dzieje w sklepach, jak ostatnio byłem: brak maseczek jest powszechny. Liczba osób większa niż założenia. W lokalach wyborczych, jak widzieliśmy, reżim sanitarny był rygorystycznie przestrzegany, nie było tłumów. (...). Pójście do wyborów jest bezpieczniejsze w tej chwili niż pójście na zakupy.
Zobacz wideo Zbigniew Girzyński komentuje słowa premiera na temat „odwrotu koronawirusa”

Wybory prezydenckie 2020. Morawiecki o bezpieczeństwie epidemicznym

Wątek zabezpieczenia wyborców w trakcie epidemii koronawirusa co jakiś czas powraca. Już po I turze wyborów prezydenckich, a przed II, wypowiadał się na ten temat m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w Tomaszowie Lubelskim przekonywał:

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie (...). Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne.

Czytaj więcej: Prawie 400 nowych zakażeń. Morawiecki o koronawirusie: Nie trzeba się go bać, trzeba pójść na wybory tłumnie

Więcej o: