Andrzej Duda pokazał nowy spot. Fala krytyki. "Elytowa kawiarnia w hejtowanej Warszafce"

Sztab Andrzeja Dudy zaprezentował nowy spot , który ma przekonać do głosowania najmłodszych wyborców. Na urzędującego prezydenta i jego doradców spadły słowa krytyki. Komentujący zarzucają politykowi, że próbuje uwieść "Warszawkę", którą kilka dni temu pogardzał.

Młodzi, piękni, odnoszący sukcesy - tacy są bohaterowie najnowszego spotu urzędującego prezydenta, który nosi tytuł "Generacja RP". Piją drinki w drogiej restauracji na warszawskim śródmieściu, jeżdżą motocyklami, podróżują po świecie. I głosem lektorki z offu przekonują, że w ostatnich wyborach prezydenckich głosowali na Andrzeja Dudę.

- Tak, to ten czas, gdy w końcu wspinamy się na szczyt i razem budujemy nową Polskę. Wspólnie i bez kompleksów. Bo jesteśmy świadomi i znamy naszą wartość. Pamiętamy nasze pierwsze wybory. I dziś jest tak samo. Andrzej Duda! - mówi lektorka. 

Zobacz wideo

"Sztuczne, nierealne, łopatologiczne". Spot Andrzeja Dudy budzi duże emocje

Komentujący spot Andrzeja Dudy nie szczędzą słów krytyki. Urzędującemu prezydentowi i jego sztabowi oberwało się zarówno za przekaz, jak i za lokalizację, w której został nakręcony materiał promujący kandydata PiS.

Ludzie wytykają, że bohaterowie spotu piją drinki na dziedzińcu dawnego gmachu Giełdy Papierów Wartościowych na warszawskim śródmieściu. Z jednej strony to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy, z drugiej - budynek, w którym przed 1989 rokiem mieściła się siedziba Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W komentarzach pojawiły się zarzuty dotyczące sentymentu partii rządzącej do minionego ustroju, jak i próby uwiedzenia tzw. Warszawki, o której kilka dni temu mówił prezydent Andrzej Duda, wzbudzając tym liczne kontrowersje. Wielu komentującym nie podoba się także forma spotu, która przywodzi na myśl reklamy piwa, szamponu czy też agencji modelingowej. 

KC PZPR, Plac Zbawiciela, elytowa kawiarnia w hejtowanej Warszafce, ponownie kreowanej na jedyne godne w PL miejsce sukcesu. No wszystko GRA
Tęsknota za PRL wiecznie żywa. Trzeba było ten spot kręcić w dawnej siedzibie KC PZPR. Wymowne
No ładnie ta Warszawa wygląda, a ja po obejrzeniu relacji TVPiS myślałem, że jest w ruinie
Sztuczne, nierealne, łopatologiczne jak reklama... nie kupuje tego produktu.

- czytamy w komentarzach pod wpisem posłanki PiS Anny Milczanowskiej, która udostępniła spot Andrzeja Dudy na swoim Twitterze.

Więcej o: