Wybory 2020. Maturzystka krzyczała wulgarne słowa pod adresem Andrzeja Dudy. Stanie przed sądem

W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda uczestniczył w spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Nowej Soli. Na miejscu pojawili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy kandydata. Jedna z kobiet wykrzyczała do kamery wulgarne słowo skierowane pod adresem prezydenta. Maturzystka odpowie za to przed sądem.

W czwartek 2 lipca prezydent Andrzej Duda odwiedził Nową Sól w województwie lubuskim. Na spotkaniu poza zwolennikami kandydata, znaleźli się także jego przeciwnicy, którzy skandowali nieprzychylne mu hasła.

Młoda kobieta usłyszała zarzut znieważenia prezydenta. Grozi jej do trzech lat więzienia

Podczas przemówienia prezydenta można było zobaczyć transparenty, na których widniały napisy: "Cykor", "Mam dość PiS-u i PAD-a", czy "Będziesz siedział". Kamery "Radia Zachód" zarejestrowały też moment, w którym młoda kobieta unosi rękę i krzyczy "j***ć Dudę". Nagranie szybko trafiło do internetu.

 

Funkcjonariusze na podstawie tych materiałów wszczęli postępowanie w sprawie publicznego znieważenia prezydenta. Młoda kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli. Maturzystce przedstawiono zarzut, za który grozi jej do trzech lat więzienia. - Podejrzana przyznała się do postawionego jej zarzutu i wyraziła skruchę. Wyjaśniła, że w trakcie wiecu dała się ponieść emocjom. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu - przekazał w rozmowie z tvn24.pl prokurator Łukasz Wojtasik.

Na tym się jednak nie skończyło. Podczas wiecu Andrzeja Dudy doszło do wielu kłótni i przepychanek między zwolennikami i przeciwnikami polityka. Wielokrotnie padały wulgarne wyzwiska, doszło też do rękoczynów. Jak podaje newslubuski.pl zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości grozili nawet swoim przeciwnikom śmiercią. Wielu oponentów PiS szukało wsparcia wśród policjantów.

Zobacz wideo Duda w miejscowości Łobez: Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka tak zwanej warszawki

W Nowej Soli ustanowiono 18 obwodów do głosowania w wyborach prezydenckich, z czego w dziewięciu wygrał Rafał Trzaskowski, a Andrzej Duda w ośmiu. W jednej komisji obaj kandydaci otrzymali taką samą liczbę głosów. Poparcie dla kandydatów w tej miejscowości w pierwszej turze wygląda następująco: na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 36,41 proc. wyborców, a na Andrzeja Dudę 34,27 proc. głosujących.

Więcej o: