Łódź. Radni PiS oburzeni wpisem na profilu Urzędu Miasta. Poszło o zaproszenie na wiec Trzaskowskiego

Radni PiS z Łodzi mają zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury i Państwowej Komisji Wyborczej. Chodzi o zaproszenie na wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego, które zostało opublikowane na stronie Urzędu Miasta Łodzi na Facebooku.

3 lipca na stronie Łodzi na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że tego samego dnia kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski spotka się z wyborcami przed kompleksem OFF Piotrkowska. We wpisie wykorzystano grafikę, która została stworzona dla komitetu wyborczego tego polityka.

"Prawie 70% frekwencji to znak, że wybory prezydenckie to dla Was ważna sprawa. Dlatego przekazujemy informację, że dziś o godz 17.00 na ul. Piotrkowskiej przed OFFem odbędzie się otwarte spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. PS. Oczywiście jak tylko dostaniemy informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łodzi, również o tym poinformujemy" - czytamy we wpisie.

Radny PiS o łódzkim urzędzie: Filia Warszawskiej Kancelarii Propagandy Platformy Obywatelskiej

Post ten oburzył radnego PiS Sebastiana Bulaka, który napisał na Facebooku, że "umieszczanie oficjalnych materiałów wyborczych KW i ich rozpowszechnianie na oficjalnym profilu miasta, który prowadzony jest przez urzędnika zatrudnionego za pieniądze publiczne to po prostu SKANDAL". W swoim wpisie oznaczył także prezydentkę Łodzi Hannę Zdanowską (PO), stwierdzając, że kierowany przez nią urząd powinien zmienić nazwę na "Filia Warszawskiej Kancelarii Propagandy Platformy Obywatelskiej".

Z doniesień Radia Łódź wynika, że radni PiS z Łodzi noszą się z zamiarem złożenia zawiadomienia do prokuratury i Państwowej Komisji Wyborczej. W ich ocenie wykorzystywanie przez urząd materiałów promocyjnych jednego z kandydatów jest złamaniem prawa wyborczego.

Rzecznik Hanny Zdanowskiej: Łodzianie są zainteresowani wyborami prezydenckimi

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy prezydentki Łodzi Marcin Masłowski, który zapewnił, że urząd nie promuje jednego z kandydatów.

- 70-procentowa frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich pokazała, że łodzianie są zainteresowani wyborami prezydenckimi. Stąd informacja na fanpage'u Urzędu Miasta Łodzi o wizycie kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego i relacja z jego spotkania z mieszkańcami. Taka sama relacja i takie same informacje pojawiają się, gdy tylko Łódź odwiedzi urzędujący prezydent Andrzej Duda. O czym było w poście wyraźnie napisane - powiedział Masłowski. 

Łódź. Radny KO mówił o wiecu Trzaskowskiego ubrany w koszulkę z jego logo

Radnego PiS zdenerwowała także publikacja na stronie Rady Miejskiej w Łodzi na Facebooku. 2 lipca ukazał się na niej wpis dotyczący zbliżającego się wiecu Rafała Trzaskowskiego, do którego dołączono zdjęcie przewodniczącego rady Marcina Gołaszewskiego ubranego w T-shirt promujący Rafała Trzaskowskiego.

"Zapytany przez PAP dlaczego na oficjalnym profilu Rady Miejskiej w Łodzi opublikowano post, w którym Przewodniczący Rady Miejskiej ubrany w koszulkę komitetu wyborczego zaprasza na wiec poparcia, odsyła do urzędu miasta, mówiąc - "Nie ja zarządzam profilem rady miejskiej, bo to urząd miasta zarządza tym profilem". PS: Dzięki Marcin za wskazanie winnych niedozwolonej agitacji politycznej. PS2: Mam nadzieje, że w platformie Tobie wybaczą" - napisał na Facebooku radny PiS Sebastian Bulak. 

Więcej o: