Atakowani za wywieszenie plakatów Trzaskowskiego. Anonim o "ateiście i zboczeńcu" i zniszczona elewacja domu

Media opisują kolejne przypadki ataków na osoby, które na swoich posesjach wywiesiły plakaty wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Mieszkanka Małopolski otrzymała list, w którym zarzucono jej, że reklamuje "komunistę, ateistę i zboczeńca" i porównano ją do Judasza. Z kolei mieszkańcom domu na Dolnym Śląsku zdewastowano elewację i meble ogrodowe.

Mieszkanka gminy Trzciana (woj. małopolskie) wywiesiła na swojej posesji baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. W ostatnich dniach kobieta otrzymała pocztą list podpisane przez "Mieszkańców Gminy i Parafii". Autorzy listu opublikowanego przez Onet "żądają kategorycznie natychmiast usunięcia plakatu Rafała Trzaskowskiego ze swojej posesji i domu".

Jest to obrzydliwe, jak wy się Boga nie boicie reklamować wroga Kościoła Katolickiego, komunistę, ateistę i zboczeńca, który móg by Polskę naszą ukochaną Ojczyzne nareszcie wolną, doprowadzić do strasznego nieszczęścia i tragedi

- czytamy [pisownia oryginalna - red.]

Przeciesz w tym domu była modlitwa i Patriotyzm a przyszedł człowiek który wszystko zrujnował za parę groszy jak Judasz. Młodziesz przychodzi do domu i pyta kto mieszka w tym domu obklejom Trzaskowskim to jest człowiek który nie kocha swojej Ojczyzny nie zna przeszłosci, jest na usługach szatana

- piszą rzekomi sąsiedzi.  

Kobieta w rozmowie z Onetem przyznała, że czuje się jak ktoś, "kogo próbuje się zastraszyć czy w jakiś sposób zaszczuć". Mieszkanka Trzciany obawia się też tego, jak będzie traktowana np. w lokalu wyborczym czy kościele.

Zobacz wideo Nowy spot Rafała Trzaskowskiego. "Wierzę w Polskę, gdzie otwarta dłoń wygrywa z zaciśniętą pięścią"

Przed I turą zniszczono okna, przed II elewację i meble

Inny przypadek opisuje tvn24.pl. W miejscowości Kolce (woj. dolnośląskie) przed pierwszą turą wyborów ktoś pociął baner z Trzaskowskim wywieszony na jednej z posesji. Wyciętą głowę polityka położono na progu domu, a w oknach wypisano sprayem "Bug honor i ojczyza komusza zaraza" [pisownia oryginalna - red.]. 

Choć mieszkańcy posesji nie powiesili nowego baneru, wandal wrócił przed drugą turą. Tym razem na elewacji i meblach ogrodowych wypisano m.in. “chańba”, “czerwona zaraza” i “tu nje ma Boga”.

- Nikomu nic złego nie zrobiliśmy. Nie mamy tu wrogów i żyjemy spokojnie. Nie wiem, co się stało i skąd taka agresja jest w ludziach. Cały czas jesteśmy w stresie - powiedział jeden z lokatorów domu i przyznał, że nawet przejazd auta w nocy "stawia mieszkańców na równe nogi"

"Wyp***dalaj z tym Trzaskowskim", "dzieci będziesz pedaliła?"

Jak już informowaliśmy, w sobotę Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła zarzuty Zbigniewowi R., który na nagraniu krążącym w sieci, wyzywał sąsiadkę i groził spaleniem jej domu za to, że miała na płocie plakat wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

- Trzaskowski? U mnie na Starych Budach? Wyp***dalać! Do Warszawy! Wyp***dalaj z tym Trzaskowskim, jeszcze raz... - mówił mężczyzna i pytał mieszkankę posesji, czy "dzieci będzie pedaliła". Ostatecznie kobieta otrzymała przeprosiny i obietnicę dobrego sąsiedztwa.

Więcej o: