Najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski pokonuje Andrzeja Dudę i zostaje prezydentem. Różnica jest mała

Rafał Trzaskowski wygrałby drugą turę wyborów prezydenckich, uzyskując 47,2 procent głosów - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Różnice między kandydatami są wciąż bardzo niewielkie, a o wyniku może zadecydować niewielki odsetek głosów. Z badania wynika, że Andrzej Duda uzyskałby wynik 45,9 procent.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się równo za tydzień - w niedzielę 12 lipca  - szanse urzędującego prezydenta i kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego są wciąż bardzo wyrównane. Z najnowszego sondażu pracowni IBRiS przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski w  sobotę 4 lipca wynika, że szala zwycięstwa przechyla się na korzyść Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz wideo Trzaskowski w Kartuzach: 57 proc. obywateli zagłosowało za zmianą

Najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski pokonuje Andrzeja Dudę i zostaje prezydentem. Mała różnica

Z sondażu wynika, że wybory prezydenckie wygrałby Rafał Trzaskowski - oddanie na niego głosów zadeklarowało 47,2 proc. ankietowanych. Urzędujący kandydat Andrzej Duda zdobył w sondażu wynik 45,9 procent. Odsetek osób, które nie wiedzą jeszcze, na którego z kandydatów oddadzą głosy, wyniósł 6,9 proc.

Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 badanych, a 31,9 proc. powiedziało, że nie zamierza wziąć udział udziału w głosowaniu. 

Czytaj też: Trzaskowski wyzywa Dudę na kolejną debatę. Nie pójdzie do TVP. "Ustawka. W wiecu nie będę brał udziału"

Więcej o: