Wybory 2020. Duda z minimalną przewagą nad Trzaskowskim. Bierze większość elektoratu Bosaka [SONDAŻ]

Andrzej Duda z 1,8 punktu procentowego przewagi nad Rafałem Trzaskowskim w najnowszym sondażu pracowni Estymator. W badaniu pokazano też przepływ elektoratów - wyborcy większości kandydatów z I tury chętniej poprą Trzaskowskiego, jednak elektorat Krzysztofa Bosaka woli głosować na Dudę.

Z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie serwisu DoRzeczy.pl wynika, że Andrzej Duda prześciga Rafała Trzaskowskiego o 1,8 punktu procentowego. Ubiegający się o reelekcję Duda zdobył w sondażu 50,9 proc. głosów (wzrost o 0,3 p.p. w porównaniu do sondażu z 24-25 czerwca). Prezydenta Warszawy popiera z kolei 49,1 proc. badanych (spadek o 0,3 p.p.). 

Estymator zbadał również przepływ elektoratów kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze wyborów. I tak na Andrzeja Dudę chce zagłosować 57 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, 12 proc. wyborców Szymona Hołowni, 16 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza. 8 proc. elektoratu Roberta Biedronia i 47 proc. osób, które w I turze poparły kogoś z pozostałych kandydatów. 

Rafała Trzaskowskiego poprze natomiast 82 proc. wyborców Hołowni, 31 proc. wyborców Bosaka, 75 proc. wyborców Kosiniaka-Kamysza, 81 proc. osób, które głosowały na Biedronia i 43 proc. elektoratu pozostałych kandydatów.

Zaznaczono również, że Duda może liczyć na 98 proc. swoich wyborców z pierwszej tury, a Trzaskowski - na 97 proc. Wysokość frekwencji oszacowano na 65 proc. 

Badanie przeprowadzono w dniach 2-3 lipca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Zobacz wideo Kamiński: Partie polityczne nie wygrają z PiS-em
Więcej o: