Wybory prezydenckie 2020. Sondaże dla TVP i TVN24: W obu Duda i Trzaskowski idą łeb w łeb

W sondażu dla "Wiadomości" TVP Andrzej Duda wygrywa minimalną różnicą z Rafałem Trzaskowskim. W podobnym czasie opublikowano wyniki innych badań, w których przewagę ma Trzaskowski. Różnica jest równie niewielka.

Sondaż dla "Wiadomości" TVP przeprowadziła pracownia Indicator. Andrzej Duda uzyskał w badaniu 50,7 proc., z kolei Rafał Trzaskowski 49,3 proc.

Dwa sondaże. Duda i Trzaskowski z minimalną różnicą

Sondaż przeprowadzono między 30 czerwca a 2 lipca na grupie 1000 osób. To już drugie badanie, którego wyniki opublikowano w piątkowe popołudnie i w którym różnica między kandydatami jest bardzo nieznaczna. Wcześniej informowaliśmy o sondażu zleconym przez "Fakty" TVN i TVN24. Wynikało z niego, że w II turze na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje 47 proc. respondentów. Prezydent Andrzej Duda przegrałby II turę o jeden punkt procentowy. 7 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby głos. 

Zobacz wideo Kamiński: bitwą rozstrzygającą powinna być debata telewizyjna

W porównaniu z poprzednim sondażem pracowni Kantar, który przeprowadzono tuż po I turze wyborów prezydenckich, prezydent Warszawy zyskał 2,3 pkt. procentowego. Duda również poprawił swój wynik, jednak zaledwie o 0,6 pkt. proc. Sondaż telefoniczny pracownia Kantar zrealizowała dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób. 

Więcej o: